Úvod Informace Magazín Zařizujeme dětský pokoj

Zařizujeme dětský pokoj

S výběrem dětského pokoje vám poradíme, kontaktujte nás!

Dětský pokoj je svět sám o sobě. V jedné místnosti se odehrává několik různých činností denně a tomu by měl být pokojíček přizpůsoben. Neměl by tu chybět prostor pro hru, odpočinek a práci. Protože děti rostou jako z vody, měl by jít postupem času také pokoj snadno předělat. Při samotném vybavování pokojíčku je dobré se řídit přáními dítěte a hlavně jeho koníčky a zájmy. Prohlédněte spolu katalogy dětských pokojů a domluvte se s dítětem, který by se mu líbil. Pokud máte doma prcka, který má rád dinosaury, kovboje, berušky nebo pohádky, zkuste tomu pokojík přizpůsobit. I malé děti se mohou na úpravě pokoje podílet, například vybírat barvy. Pokoj si tak více zamilují a budou se v něm cítit pohodlně a bezpečně.

Jak situovat dětský pokoj

Již sám výběr vhodného pokoje je důležitý. V pokoji by mělo být dostatečné množství denního světla a prostoru. Protože se toho v dětském pokoji odehrává tolik, měl by být rozdělen na několik účelových zón. Jedná se o spací zónu, herní zónu, rekreační zónu a zónu pracovní. Tyto části pokoje musí být vybaveny podle toho, co se v nich bude odehrávat a například spací by se neměla křížit s herní zónou.

Pozor na škvíry a mezery

Děti jsou od přírody zvídavé. Zkoušejí, co nábytek vydrží a při hrách nedbají na nebezpečné rohy nebo nestabilní nábytek. Proto je důležité pořídit nábytek, který je do dětského pokoje vhodný. Měl by tudíž být stabilní a bezpečný. Také by měl mít co nejmenší počet úzkých děr a škvír, kde by mohla uvíznout dětská nožka nebo prst. Vhodné jsou oblé hrany a šrouby opatřené krycími hlavičkami. Totéž platí o elektrických zásuvkách, kde by neměly chybět bezpečnostní kryty.

Dětský pokoj je prostorem fantazie. Zkuste vyhovět koníčkům vašeho potomka a zařiďte mu pokoj, ve kterém se bude cítit pohodlně a bezpečně.

Vynechejte televizi

Dětský pokoj je ohniskem fantazie, odehrávají se zde dětské hry, děti tu kreslí nebo píší úkoly. Televize v dětském pokoji by však zbytečně přitahovala jejich pozornost a sváděla by je ke sledování a pouhé konzumaci televizních pořadů. Sledování televize nevyžaduje mnoho mozkové aktivity a dítě si zvykne nesoustředit se, což může vést k poruchám pozornosti a zabíjení času, který mohou děti věnovat kreativní hře nebo četbě. Když zařizujeme dětský pokoj, zkusme dítěti raději pořídit do pokoje knihovničku s pohádkami a encyklopediemi nebo kreativní deskové hry.

Kvalitní matrace je nutností

Dětem se stabilizuje páteř v období kolem desíti let věku. Špatně zvolená matrace by mohla páteř nenávratně poškodit. Proto je důležité, aby dítě spalo na kvalitním roštu a matraci, která se jeho zádům přizpůsobí. Kvalitním spánkem zabráníte tomu, aby dítě později trpělo vadami páteře a bolestmi hlavy.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky