Úvod Informace Magazín Zařiďte si moderní, ale útulnou ložnici, vaši oázu klidu

Zařiďte si moderní, ale útulnou ložnici, vaši oázu klidu

Prvním krokem, tím nejdůležitějším, je výběr vhodné postele, matrace a roštu. V posteli trávíte průměrně 8 hodin denně, tedy třetinu života! Výběr postele je především o designu. Máte moderní interiér? Určitě se vám budou líbit postele s kovovou konstrukcí, které jsou nadčasové. Nejoblíbenější jsou však postele z masivu vyrobené z pevného odolného dřeva. Vhodná postel vám může také poskytnout velký úložný prostor. Vyhnete se pak instalaci obrovských skříní, kterými zaskládáte celou místnost. Ložnice pak působí velmi stísněně. 

Kovové postele jsou velmi moderní a nadčasové.

Věnujte se výběru matrace a roštu

S výběrem postele jde ruku v ruce také výběr nové matrace a roštu. Nebraňte se konzultaci s odborníkem či návštěvě specializovaného spánkového studia, kde vám poradí, jaká matrace je vhodná přímo pro vás. Při nákupu matrace nás zajímá především naše váha, věk a tělesná konstituce. V posledních letech se do popředí zájmu uživatelů "spáčů" dostávají opět pružinové neboli taštičkové matrace. Zapomeňte na čouhající péra, která píchají do zad při každém otočení. Moderní taštičkové matrace nabízejí měkké ležení a jsou proto velmi vhodné pro starší osoby. Tyto matrace jsou díky svým vzdušným vlastnostem vhodné i do vlhčích prostředí, jakým jsou například chaty nebo chalupy. Mezi vysoce kvalitní matrace, které znatelně zkvalitní váš spánek, patří latexové matrace. Nabízejí vynikající ortopedické vlastnosti a několik anatomických zón sestavených podle zátěže lidského těla na matraci. Daní za vysoký komfort je ale vyšší cena latexových matrací.

Pokud si však koupíte ke své nové matraci špatný rošt, investice do matrace byla zbytečná. Pod pružinové matrace patří pevná podložka, nikoliv lamelový nebo laťkový rošt. Ty se naopak používají v kombinaci s latexovou nebo pěnovou matrací. Pod taštičkovou matraci lze použít jakýkoliv rošt, i ten polohovací.

Postel s úložným prostorem za vás vyřeší ukládání peřin a dalších lůžkovin.

Zbavte se rušivých prvků v ložnici

Jak jsme se zmínili již v úvodu, práce v žádném případě nepatří do ložnice! Zbavte se proto pracovního stolu s počítačem, všech šanonů a dokumentů. Ložnice by měla být vzdušná, nikoliv zaplněná nábytkem. Na stěny zvolte uklidňující barvy teplejších barev. Důležité je také osvětlení, které by mělo být tlumené. Vhodným řešením je více menších lampiček, než jedno centrální osvětlení místnosti. Lampy by neměly v žádném směru oslňovat ležícího na lůžku. Dobrým způsobem, jak vyřešit osvětlení ložnice, je využití světelných ramp skrytých v nikách.

Pokud věříte na tok energií a učení feng-shui, dodržujte tyto zásady: za čelem postele by měla být pevná stěna, postel musí být přístupná z obou stran, nohy ležících nesmí směřovat přímo naproti dveřím (všechna energie by proudila přes vás) a květiny volte zelené, nekvetoucí s kulatými listy.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky