Úvod Informace Magazín Zařiďte si malou, ale účelnou domácí pracovnu

Zařiďte si malou, ale účelnou domácí pracovnu

V první řadě byste si měli svou domácí kancelář vybavit tak, abyste vytvořili to nejvhodnější pracovní prostředí přesně pro svou profesi. Švadlena tak bude mít o poznání jinou pracovnu než třeba programátor. Na profesi také záleží výběr kancelářské techniky. Například v pracovně finančního poradce by neměl chybět počítač, multifunkční tiskárna, osobní skartovačka nebo třeba vazač. Sami ale nejlépe víte, kterou techniku využijete nejvíce.

Prvním krokem, jak si zařídit kancelář, musí být naprosto jasné oddělení pracovního a osobního prostoru. V žádném případě byste neměli pracovat v ložnici! Snažte se v bytě zařídit pracovnu jako samostatnou místnost, stačí vám malý prostor, který ale bude prosvětlený, ne žádný kumbál. Nedostatek světla by na vás mohl působit depresivně a způsobovat vám problémy v práci. Všechny dokumenty, šanony, pomůcky a podobně mají svoje pevné místo v pracovně. Nenechte je povalovat v dalších pokojích, jinak vám budou neustále připomínat práci. Zároveň ale myslete na to, abyste do pracovny neumístili rušivý předmět, který by vás odváděl od práce - televizi, psí pelíšek a podobně.

Jak vybrat nejvhodnější nábytek do kanceláře

Ať si kancelář vybavíte nejmodernější výpočetní technikou, nebo vám postačí psací stroj, nakonec je to nábytek, který určuje, jak bude vaše domácí kancelář vypadat. Vyberte si z široké škály barev, vzorů a typů nábytku. Nejdůležitější je dostatek úložného prostoru, který vám poskytnou police a regály a také pracovní stůl, u kterého budete trávit nejvíce času.

Výběru pracovního stolu se budeme věnovat podrobněji. Pokud jste designér či designérka nebo projektant, určitě už sami dobře víte, po jakém stolu tzv. sáhnout. Problém ale často nastává, musíme-li se rozhodovat při nakupování počítačového stolu. V první řadě nešetřete, vždyť u stolu trávíte tolik času! Chybu tedy určitě neuděláte, investujete-li do pracovního stolu z masivu. Zaměřte se na velikost pracovní desky stolu. Měl by se na ni vejít monitor (i dva), klávesnice, myš a ještě musí zbýt místo na psací potřeby, papíry a hrnek s kávou. Počítačové stoly mají většinou vymezený prostor na PC skříň a tiskárnu. Myslete také na vhodné umístění stolu, který by měl být blízko okna. Nevhodné je mít monitor přímo naproti oknu.

Nezapomeňte také na výběr pracovní židle, nejzdravější sezení vám poskytnou ergonomická křesla s nastavitelnou výškou. Volba materiálu je pak čistě na vás.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky