Úvod Informace Magazín Vybavení dětského pokoje a dětského koutku. Dejte na názor dítěte

Vybavení dětského pokoje a dětského koutku. Dejte na názor dítěte

Představte si dětský pokoj jako bránu do jiného světa. A tahle brána je zrovna ve vašem bytě. Při vybavování dětského pokoje zapojte fantazii. Nezapomeňte také na trochu racionálna, díky kterému pokojíček bude sloužit nejen na hraní. Při výběru nábytku do dětského pokoje se odrazte od osobnosti vašich dětí. Miluje syn formuli 1 a dcerka si chce připadat jako princezna? Proč ne. Můžete se vyřádit. Samozřejmě společně s dětmi. Nechte na nich například výběr barev, hraček a doplňků. Na vás zbydou ty méně zábavné věci. A sice vybírání praktického nábytku, který celkově zapadne do koncepce pokoje.

TIP: Kromě toho, že je dítě šťastné, když si může vybrat vlastní věci do pokojíčku, bude si jich také více vážit. Bude mít ke svým věcem vztah a je pravděpodobné, že se jich tak lehce nebude chtít vzdát.

Čmelák letí přes krokodýla a ustele si v buldozéru

Říkáte si, co je to za nesmysl? V dětském světě je možné naprosto všechno! Musíte mít zároveň na paměti, že přání dítěte se týden od týdnu mění. Jednou chce třeba čmeláka a podruhé zase bagr. A od toho jste tu vy. Odhadněte potřeby svého dítěte předem. Volte spíše tematické doplňky, které můžete časem vyměnit – koberečky, plyšáky, obrázky, povlečení na postel. Nábytek a barvy stěn zůstávají. Pokojíček je ale díky doplňkům jiný a dítě je spokojené. Vás to stojí méně času, nervů a samozřejmě také méně peněz.

Kde začíná bezpečnost, tam končí zábava? Ale kdepak!

V dětské pokoji nesmí platit, že co je bezpečné, to je nudné. Samozřejmě, že nábytek a hračky musí splňovat určité bezpečnostní normy. Při nákupu hraček se samozřejmě řídíte certifikací. Dřevěné hračky (stejně jako nábytek) musí být ošetřeny nezávadnou barvou. Vžijte se do role svých dětí, které s nábytkem dokáží doslova „psí kusy“. Nepoužívají ho tak jako vy. Přiznejme si to - se skříňkami mlátí, zkouší, co vydrží zásuvky, na posteli rádi skáčou a na židli se zase točí. Proto by měl být dětský nábytek o něco odolnější než ten „dospělácký“. Základem jsou oblé hrany, kvalitní kování bez ostrých rohů, pevný rošt a bočnice u postele.

TIP: Rozhodli jste se pro tzv. rostoucí nábytek? Rozhodně neděláte chybu. Ale pozor, uvědomte si, že kupujete nábytek na spoustu let. Proto je velmi důležité, aby byl z kvalitního dřeva a v precizním provedení. Mezi nejčastější rostoucí nábytek patří psací stoly a židle. Díky nim si dítě při psaní úkolů nekřiví záda.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky