Úvod Informace Magazín Průvodce výběrem nové sedací soupravy

Průvodce výběrem nové sedací soupravy

Na sedací soupravě nešetřete. Odmění se vám dlouhou životností.

Orientovat se v různých typech látek a provedení není vůbec snadné. Ačkoliv si to mnozí ani neuvědomují, výběr nesprávné sedací soupravy může mít neblahý vliv na naše zdraví. Na sedačce si chceme odpočinout, relaxovat, načerpat síly. Proto by měla být nejenom designová, ale především také pohodlná. 

První krok: zvolte si typ sedací soupravy

Již při vstupu do obchodu byste měli mít představu o tom, jaký typ sedací soupravy se hodí do vašeho obývacího pokoje. O tom z velké části rozhodují prostorové dispozice, váš vkus a také účel použití sedačky. V ČR se na špici prodejnosti drží sedací soupravy a pohovky s rozkladem pro trvalé spaní, v závěsu jsou pohovky s úložným prostorem. Nejčastěji prodávané základní typy sedacích souprav jsou kombinace dvojsedačkové nebo trojsedačkové pohovky s jedním nebo dvěma křesly, doplněné taburety. Moderní jsou rohové sedací soupravy doplněné o praktickou lenošku.

Rohová sedačka s lenoškou je nejen moderní, ale také velmi pohodlná.
 
Zaměřte se na výplň sedací soupravy

Pokud nechcete každé 3 roky kupovat novou sedačku, rozhodně by vás při nákupu soupravy měla zajímat její výplň a technické provedení. Tyto parametry totiž výrazně stanovují životnost sedačky. Prodejce se vždy ptejte na výplně sedáků a opěráků. U levnějších sedacích souprav se standardně používá molitanová výplň, někdy v kombinaci s bonelovými pružinami. Nevýhodou této výplně je její prosezení či nepříliš dokonalé anatomické tvarování. Vyspělým řešením, které zpravidla reprezentuje vyšší cenovou kategorii sedacích souprav, je použití výplně z latexu a paměťové pěny, která se dokonale vytvaruje podle vaší postavy. Sezení na takové pohovce pomáhá držet přirozený tvar těla, je velmi pohodlné a navíc prospívá vašemu zdraví. 

Ptejte se také na materiál kostry sedací soupravy, kterým by ideálně měly být masivní dřevo nebo kov. Zajímejte se o jednotlivé detaily, například kolečka výsuvu rozkladu nebo mechanismus otevírání úložných prostor.

Kvalitní výplně pohovky vám zajistí komfortní sezení.

Látku, nebo kůži? Rozhodnutí je na vás

O designu i kvalitě sedací soupravy rozhoduje samozřejmě také výběr potahové látky. Vzhled by ale mělo být to poslední, co nás bude zajímat. Pro výběr kvalitní potahové látky se můžete řídit počtem sedacích cyklů. Toto číslo udává životnost daného potahu sedací soupravy, běžně se můžete setkávat s hodnotami od deseti do sta tisíc sedacích cyklů. Neznamená to ale, že čím vyšší počet těchto cyklů sedačka má, tím je kvalitnější. Sledujte také celkovou kvalitu zpracování, kvalitu šití a vypnutí potahové látky na vystaveném vzorku sedací soupravy

Rozhodli jste se pro potahovou kůži? Dívejte se na tloušťku potahové vrstvy ve vzorníku, ptejte se, zda se jedná o máčenou kůži, která má výrazně příjemnější charakter a delší životnost. Potahovou látku vybírejte také s ohledem na to, zda jsou v domácnosti děti nebo domácí zvířata. Najdete látky, které jsou snadno omyvatelné vodou, což je velmi praktické.

V eshopu DIVANTI se vám přizpůsobíme. Vyberte si čalounění sedací soupravy z našeho bohatého vzorníku.

Vždy chtějte maximum informací

Zajímejte se o prodejní a poprodejní servis. Správný prodejce by vám měl vysvětlit pokyny pro údržbu sedací soupravy nebo zásady správného používání zvoleného typu látky pro dosažení maximální životnosti. Důležité jsou také podmínky záručního a pozáručního servisu. Součástí dodávky musí být také přehledný manuál s instrukcemi pro správnou péči o vaši novou sedací soupravu.

Při nákupu sedací soupravy platí jedno obecné pravidlo: od levné sedací soupravy nečekejte vysokou kvalitu provedení ani dlouhou životnost. Za střední třídu se považují sedačky od 25 do 50 tisíc.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky