Úvod Informace Magazín Při výběru matrace nešetřete, zajistíte si kvalitní spánek

Při výběru matrace nešetřete, zajistíte si kvalitní spánek

S výběrem vhodné matrace vám poradíme. Kontaktujte nás!

Při výběru matrace je velmi důležité dodržovat určitá kritéria. Jedině tak totiž dojdete ke zdárnému konci, tedy nákupu kvalitní matrace, na které se nejen dobře vyspíte, ale také si odpočinete (spánek totiž neznamená odpočinek, každý nás se někdy probudil jako "zmlácený"). Pokud stále spíte na molitanových matracích starých 20 let, je téměř vaší povinností koupit nové. Špatný a nezdravý spánek je totiž často příčinou bolesti zad a hlavy a celkové vyčerpanosti organismu.

Výběr matrace ovlivňuje výška, váha a intenzita pocení budoucího majitele.

Nesprávný výběr matrace vám může zapříčinit zdravotní potíže.

Co by měla umět vaše nová matrace

Kvalitní matrace musí zvládnout odvádět vlhkost (pot) a musí se přizpůsobit křivkám vašeho těla. Svou původní výšku by měla měnit pouze v bodu zátěže, v okolí tohoto bodu by si měla držet svou původní výšku. Tím se dostáváme k jednomu z nejdůležitějších kritérií při výběru matrace, a tím je právě výška. Obecně platí, že čím je matrace vyšší, tím lépe. Na matraci má vliv také výška, váha a intenzita pocení budoucího uživatele. Roli hraje také větrání místnosti a zvyklosti při užívání lůžka.

  • Molitanové matrace

Molitanové matrace najdete ve většině českých domácností. Jsou nejoblíbenější především kvůli své cenové dostupnosti. V současnosti se většina molitanových matrací vyrábí sendvičovou kombinací různých druhů polyuretanových pěn, což způsobuje vysokou tuhost matrace. Problémem u těchto materiálů je ale jejich odvětrání, částečně ho ale řeší vhodně umístěné odvodné kanálky. Při aktivním užívání se životnost molitanové matrace pohybuje kolem 10 let.

  • Latexové matrace

Latexové matrace se skládají z kombinace přírodního a syntetického latexu. Řadí se do vyšší cenové kategorie. Díky přítomnosti přírodního latexu je matrace optimálně tuhá, máte pak pocit, jakoby vás matrace "obklopila". Latexová matrace je rozdělena na několik zón tuhosti (čím více zón, tím vyšší cena matrace). Tyto zóny jsou rozmístěny podle anatomického tvarování těla. V kombinaci s latexovou matrací vždy používejte lamelové rošty, jedině tak si zachová svoje skvělé vlastnosti. Vhodné je i použití polohovacích roštů. Životnost správně používané latexové matrace může být i 40 let!

Pružinová matrace se 7 zónami tvrdosti.

Matrace z HR pěny s profilovaným 5zónovým povrchem.

  • Pružinové matrace

Pružinové matrace nabízejí celkově měkčí ležení a obecně se doporučují především pro starší osoby. Cenový rozptyl u těchto matrací je celkem veliký, vždy závisí na kvalitě použitých pružin. Mezi nejkvalitnější patří matrace se soudkovými pružinami zabalenými v samostatných pouzdrech. Kombinací tenčích a silnějších drátů je dosaženo rozdělení matrace na různé zóny tuhosti. Pružinové matrace jsou vhodné i do méně větraného nebo vlhkého prostoru či pro osoby s vyšší potivostí. Perfektně totiž odvádějí vodu ze své struktury. Naopak jsou nevhodné pro polohovací rošty.

  • Sendvičové matrace

Využívají kombinaci různých materiálů, například v latexovo-kokosové matraci pomáhá vrstva kokosového vlákna v lepším odvětrávání. Zároveň má taková matrace lepší parametry tuhosti.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky