Úvod Informace Magazín Pořiďte si sedací soupravu, která bude několik let vypadat jako nová!

Pořiďte si sedací soupravu, která bude několik let vypadat jako nová!

Ještě nemáte představu o tom, jak by měla vaše budoucí sedací souprava vypadat? Udělejte si čas a prohlédněte si nejprve nabídku sedaček, pohovek a křesel na internetu, popřípadě v tištěných katalozích nebo letákách. Do obchodu byste měli jít přesvědčeni o tom, jaký základní typ sedací soupravy si chcete pořídit. O tom, zda si pořídíte 4 metry dlouhou rohovou sedačku nebo dvoumetrovou pohovku a křeslo, rozhodují samozřejmě prostorové dispozice obývacího pokoje.

Žebříček nejprodávanějších sedacích souprav:

  • Nejoblíbenější jsou u zákazníků sedací soupravy a pohovky s rozkladem pro trvalé spaní. Šetří místo a často nahrazují postel v malých bytech.
  • Ve vaší přízni se ale hřejí i praktické pohovky s úložným prostorem.
  • Podle prostoru volíme klasické dvou a tří sedačkové pohovky v kombinaci s pohodlnými křeslytaburety.
  • Stále častěji potom kupujete rohové sedačky s lenoškou.

Rohová sedačka MOIRY s rozkladem pro trvalé spaní.

Potah se velmi podílí na životnosti sedací soupravy

Ať už chcete čalouněnou pohovku nebo sedačku s koženým potahem, vždy vybírejte pečlivě a ptejte se prodejce na přesný typ látky a její vlastnosti. Je důležité, co vlastně od sedací soupravy očekáváme. Chceme ji mít 5 let nebo 15 let? Potom je nutné přihlédnout k počtu sedacích cyklů, které také udávají životnost potahu. Dále se soustředíme na celkovou kvalitu zpracování, pečlivě si prohlédněte kvalitu šití a vypnutí potahové látky na vystaveném vzorku sedací soupravy.

Pokud vybíráte sedací soupravu s potahovou kůží, je důležitá především tloušťka potahové vrstvy, kterou vyčtete ze vzorníků a zda jde o máčenou kůži, která je příjemnější a má delší životnost. Výhodou kožených sedaček je jejich snadná omyvatelnost, což se hodí zejména v domácnosti s dětmi.

Vybíráte-li sedačku s koženým potahem, ptejte se na tloušťku a druh kůže.

Sledujte technické parametry důležité při výběru sedačky

Aby se vám na sedačce pohodlně sedělo a leželo, je velmi důležité, jaké materiály byly použity při výrobě sedáků a opěráků. U levnějších sedacích souprav se standardně používá molitanová výplň, někdy v kombinaci s bonelovými pružinami, která může trpět neduhy jako je prosezení nebo nepříliš dokonalým anatomickým tvarováním. Vhodnějším řešením jsou sedací soupravy s výplněmi z latexu a paměťové pěny. Pěna se vytvaruje podle vaší postavy a zajistí pohodlné sezení, chvíli potom, co se zvednete, vrátí se pěna do svého původního tvaru. Kostra soupravy by měla být z masivního dřeva nebo kovu.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky