Úvod Informace Magazín Pohodlná rozkládací sedací souprava ke každodennímu spaní

Rozkládací sedací soupravy dnes dokážou plně nahradit postel

Pohodlná rozkládací sedací souprava ke každodennímu spaní

Možná si vzpomínáte na doby, kdy každodenní spaní na sedačce v obýváku bylo utrpením. Dnes to ale rozhodně neplatí. Moderní rohové soupravy splňují všechny podmínky pro plnohodnotný a zdravý spánek. Nejenže na starších rozkládacích sedačkách bylo naše tělo při spánku v nevhodné poloze, ale sedačka ani nevětrala, což je u lůžka velmi důležité. Ve vlhku a teplu se totiž líbí roztočům, kteří nám vyvolávají alergie. Při výběru sedací soupravy ke každodennímu spaní bychom tedy měli sledovat především kvalitu materiálů a ergonomii sedačky.

Kdy si pořídit pohodlnou sedací soupravu na spaní

Sedací soupravu rozkládací pro každodenní spaní si kupujeme hlavně do malých bytů a garsonek, kde je cenný každý centimetr podlahové plochy. Sedačka je potom nábytek 2 v 1, kdy nám ve dne slouží pro relaxaci a pro hosty a v noci pro zdravý a pohodlný spánek. Kvalitu spánku ovlivňuje nejen pohovka, na které spíte, ale také místo, kde pohovka stojí. Snažte se sedačku coby postel nedávat blízko k profukujícím oknům a dveřím, naopak by měla být u zdi.

Zajímavost: S určením nejvhodnější zóny pro spánek vám mohou pomoci i domácí mazlíčci. Psi si zaručeně lehnou na místo nejvhodnější pro spánek. Naopak kočka cíleně vyhledává geopatogenní zóny.

U kvalitního spánku nedělejte kompromisy

Od výrobce, který vám nabízí průměrnou pohovku na sezení a průměrnou pohovku na spaní, sedačku rozhodně nekupujte. Chtějte prostě to nejlepší. Při výběru požadujte kvalitní pevnou konstrukcipohodlnou matraci pro zdravý spánek. To totiž dnešní sedací soupravy ke každodennímu spaní umí.

  • Plocha na spaní by měla být vcelku, abyste ve spánku nezapadali do žlábků způsobených rozdělením sedáků.
  • Výška ložné plochy by měla být minimálně 10 cm. Čím je vyšší, tím lépe pro vás. Nejlepší je, když si můžete vybrat i typ matrace.
  • Lze si vybrat také pohovky s vyjímatelnou matrací, kterou po opotřebení jednoduše vyměníte. Jsou tak splněny vysoké nároky na hygienu i pohodlí.
  • Rozkládání sedačky by mělo být lehké a nenáročné. Je nutné si uvědomit, že skládáte a rozkládáte sedačku 2x denně!
  • Některé sedací soupravy rozkládací pro každodenní spaní mají také navíc úložný prostor, který je velmi praktický a oceníte ho především v  malém bytě.
Rozkládací sedačka pro každodenní spaní Pohodlná sedací souprava

Moderní pohodlné sedací soupravy toho umí opravdu hodně. Potěší vaše záda, hosty, šetří prostor i peníze. Místo dvou kusů nábytku máte jeden, který hlavě zvládne zastoupit postel i pohovku.

 

 

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky