Úvod Informace Magazín Nepodceňte výběr správné ložnice

Nepodceňte výběr správné ložnice

Nevíte si rady s volbou nábytku? Podívejte se na naše řešení ložnice!

Ložnice by měla být místem odpočinku, který by měl být kvalitní a ničím nerušený. Je to místo, kde probíhá naše regenerace po dlouhém dni a nepatří sem žádné rušivé elementy. Výběru vhodného zařízení ložnice proto věnujte maximální pozornost. Pečlivě také vybírejte barvu stěn a osvětlení, které se postará o výsledný charakter prostoru ložnice.

Důležitá je matrace

Když vybíráte postel, soustředit se můžete především na její vzhled, prostorové dispozice ložnice a váš vkus. Výběr vhodné matrace je však záležitost, kterou byste měli zkonzultovat s odborníkem. Důležitou roli v tomto výběru hraje vaše váha, věk a tělesná konstituce. Podle toho by vám měla být ve specializovaných prodejnách nebo internetových obchodech navrhnuta optimální matrace.

Stále oblíbenější se stávají pružinové nebo taštičkové matrace, které nabízejí měkké ležení. Tento typ matrací je díky svým vzdušným vlastnostem vhodný i do vlhčích prostředí, jako například chaty nebo chalupy.

Pokud hledáte matraci, která má vynikající ortopedické vlastnosti, ptejte se po matracích z latexu. Jejich měřítkem kvality může být různý počet anatomických zón a i když nejsou opatřeny tak dobrou větratelností, jako pružinové a taštičkové matrace, mají dostatečný počet vzduchových kanálků. Jejich předností je hlavně perfektní ergonomická přizpůsobivost. Jedinou nevýhodou těchto matrací je vyšší cena, kterou však vyvažují dokonalé vlastnosti a kvalitní provedení.

Postelový rošt může ovlivnit kvalitu spánku

Při zvolení té správné matrace nezapomeňte také správně nakombinovat postelový rošt. U pružinových matrací se nedoporučuje lamelový nebo laťkový rošt, ale spíše pevná podložka, kvůli specifickým vlastnostem pružinového jádra matrace. Taštičková matrace se vyznačuje elasticitou, díky které můžete použít jakýkoliv typ roštu, včetně polohovacího. Ten je vhodný teké při používání společně s latexovou matrací, která se svými vlastnostmi k jeho používání přímo nabízí.

Úložné prostory vyřeší problém s místem

Ložnice by měla být především útulná. Proto se vyvarujte tomu, abyste prostor zastavěli nábytkem. Moderním a vhodným řešením jsou vestavěné skříně. Pokud to ve vašem bytě není dispozičně možné, zkuste zvolit elegantnější řešení v podobě menších komod a prádelníků, různě rozestavených po místnosti. Tento typ nábytku má menší rozměry a nezahltí prostor tolik, jako velké skříně a prostor se díky nim opticky rozčlení.

Zvolte správné barvy a osvětlení

Při volbě barev do ložnice sáhněte po teplejších barvách na stěnách a také po vhodném osvětlení. Osvětlení by nemělo být řešeno centrálním všesměrovým osvětlením, ale lepší variantou jsou stojací nebo stolní lampy, vhodně rozmístěné po pokoji tak, aby ze žádného směru neoslňovaly osoby ležící na lůžku. Další možností je využití světelných ramp, skrytých v nikách.

Pozor je třeba dávat také na ergonomii umístěných ovladačů osvětlení. Zapnout světlo by mělo být možné pohodlně přímo z lůžka, aniž byste přitom museli překonávat ve tmě polovinu místnosti.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky