Úvod Informace Magazín Malý byt lze zařídit levně a pěkně. Poradíme vám jak na to!

Malý byt lze zařídit levně a pěkně. Poradíme vám jak na to!

Při zařizování bytu musíte myslet vždy na dostatečné úložné prostory. Pokud dodržíte toto pravidlo, vyhnete se tomu, že váš nový domov bude po pár dnech vypadat jako odkladiště všech možných věcí. Úložné prostory zvolte podle typu bytu.

Jestliže zařizujete podkrovní byt, nejlepší variantou pro vás bude vestavěná šatní skříň na míru. Investice do tohoto kusu nábytku jistě nebude litovat. Nejenže vyřešíte, co s nevyužitým koutem nebo zkoseným prostorem, ale zařídíte si jednoduše šatnu podle vašich přání. Skříň můžete dovybavit podle vašich finančních možností a představ.

V panelovém bytě je řešení úložných prostorů jednodušší. Obvykle nemusíte myslet na nepravidelné prostory a máte bohatší výběr nábytku. Jednoduchým pravidlem pro zařízení malého panelového bytu je využít stěny. Dřevěné police můžete využít v koupelně, kuchyni i v obývacím pokoji. Ušetříte tak místo a můžete dát průchod fantazii při hledání originálních poliček

Nebojte se opravit starý nábytek

Pokud máte k dispozici starší nábytek a obáváte se, že se vám do nového bytu nebude hodit, nebojte se ho přizpůsobit. Staré židle nebo stůl lehce upravíte podle svých představ. Můžete nábytek přetřít na hodící se barvy, které zapadnou do interiéru, nebo polepit tapetou. Vyhazovat nemusíte ani starý gauč a křesla. Nechte je přečalounit nebo si ušijte nový potah sami. Použít můžete látku se zajímavými motivy, které váš byt rozzáří a udělá zajímavým.

Využít můžete také inzeráty, které nabízejí různé kusy nábytku. Mnohdy vás překvapí, co se druhým nehodí a vám to přijde vhod. Velkou výhodou je, že tento nábytek pořídíte za malou cenu a mnohdy i s odvozem.

Byt si zútulněte

Určitě se vám ve spojitosti s otázkou jak zařídit malý byt vytvořil velký otazník ohledně barev. Stísněný prostor rozzáří jedině světlá barva. Ta opticky místnost zvětší a navíc napomáhá soustředění a uklidňuje. Vhodným pomocníkem je i zrcadlo. Při správném použití dodá vašemu bytu pár metrů čtverečních navíc. Konečnou tečkou jsou doplňky, které můžete opět snadno upravit podle vás. Stačí na staré polštářky ušít nový potah nebo pomalovat papírové krabice, které budou sloužit jako úložný prostor nebo dekorace.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky