Úvod Informace Magazín Kuchyň je nejdůležitější částí domu, vybírejte pečlivě

Kuchyň je nejdůležitější částí domu, vybírejte pečlivě

Kuchyň je centrálním prostorem v každém bytě. Rodina se v ní schází na společné snídaně, obědy a večeře, a tak se v ní stále něco děje. Při moderním otevřeném prostoru také požadujeme, aby byla kuchyň reprezentativní, měla dostatek pracovní plochy a zároveň úložného prostoru. Výběr kuchyně proto rozhodně není jednoduchá záležitost. Kuchyňskou linku si pořizujete na několik let a chcete, aby vám perfektně sloužila. Je potřeba dbát na kvalitu materiálů, zpracování i ty nejmenší detaily, které mohou vaši budoucí kuchyni dotáhnout k dokonalosti.

Jako první vždy řešíme velikost kuchyně, která je dána prostorovými dispozicemi. Ty často neovlivníme, a tak musíme popřemýšlet o vhodném tvaru kuchyňské linky. Doporučujeme vám tvary do písmene U a L, díky kterým se při vaření nenaběháte tolik, jako kdyby byla linka v jedné přímce. Co ale můžete v nejvyšší míře ovlivnit, je uspořádání pracovních zón v kuchyni, které se dělí na zónu zásobování, vaření, mytí, přípravy a ukládání nádobí. 

Jaký zvolit materiál pro kuchyňskou linku?

Kromě designu nás samozřejmě zajímá také materiál, ze kterého bude kuchyňská linka vyrobena. Za nejkvalitnější se samozřejmě považují kuchyňské linky z masivního dřeva, které vydrží jako nové klidně 20 let. Jsou velmi odolné a mají dlouhou životnost. Pak ale musíte očekávat vyšší investici. Více se setkáte spíše s kuchyněmi z LTD materiálů. Pak už jen zbývá rozhodnutí, zda si pořídit kuchyni sektorovou nebo kuchyni na míru. Sektorové kuchyňské linky jsou cenově přívětivější, a pokud máte jednoduše řešenou kuchyň, neváhejte do ní investovat. Jestliže si přejete například výškově odstupňovanou kuchyň s netradičními prvky a různými vychytávkami, nechte si vyrobit kuchyni na míru. V tomto případě si nechte vždy vyhotovit 3D návrh společně s cenovou nabídkou. Můžete tak vychytat i ty nejmenší drobnosti, na které by už potom bylo pozdě.

Součástí kuchyně je přirozeně také jídelní kout, který často zasahuje i do obývacího pokoje. Koupí jídelního setu se vyhnete nakupování stolu a židlí zvlášť, kdy hrozí, že se netrefíte do barev a vznikne tak nesoulad, který ruší.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky