Úvod Informace Magazín Konec velkých obývacích stěn v Čechách aneb vyberte si stěnu, která prosvětlí interiér

Konec velkých obývacích stěn v Čechách

... ANEB VYBERTE SI STĚNU, KTERÁ PROSVĚTLÍ INTERIÉR

S masivními obývacími stěnami se už konečně můžeme rozloučit, alespoň v obchodech je nenajdeme. Těžké tmavé stěny byly "módní" v předrevolučním období a bohužel dosud panují v mnoha českých domácnostech. Mají ale i svou výhodu - opravdu hodně úložného prostoru, což bylo důležité zejména pro majitele panelákových bytů, kde byla nouze o každý centimetr místa. Na druhou stranu zabraly velkou plochu obývacího pokoje. V kombinaci s velkou sedací soupravou se stal obývací pokoj ve většině případů stísněným prostorem.

Druhým extrémem představuje minimum nábytku - v obývacím pokoji se nacházela pouze sedačka a televize zavěšená na zdi, maximálně ještě květina v rohu místnosti. Právě z tohoto období pochází moderní obývací stěny. Ty lze označit za zlatou střední cestu - kombinují v sobě dostatek úložného prostoru a design, nezahlcují obývák a působí vzdušně.

Moderní obývací stěna, to je hra tvarů. Vznikají velmi zajímavé a povedené designové stěny. Problém nepředstavuje ohýbání skla ani desek.

Moderní obývací stěna řeší úložný prostor i uložení všech komponent domácího zábavního centra.

Vybíráme novou obývací stěnu

Pokud chcete, aby vám stěna sloužila co nejlépe a dlouho, rozhodně se ptejte na materiál, ze kterého je vyrobena:

  • Obývací stěny z LTD desek -  jedná se o kvalitní a dostačující variantu obývací stěny. Měly by být opatřeny ABS hranami pro vysokou odolnost proti poškození. Pozor si dejte na LTD desky potažené papírovou fólií. Takové výrobky vás sice lákají nízkou cenou, ale kvalitativně je nelze s ničím srovnávat. Poznáte je velmi snadno už při pohledu na hrany. Abyste je poškodili, stačí po nich přejet neopatrně palcem.
  • Obývací stěny z masivu - nemůžete se splést, stačí si ověřit, jestli bylo použité dřevo namořeno nebo zalakováno směsí s ochranným UV filmem, aby přírodní dřevo exponované na světle příliš nezměnilo svůj odstín.

Obývací stěnu lze samozřejmě vybavit o další zajímavé a velmi komfortní prvky, tak jak je známe například z kuchyní - různé systémy pojezdů s hladkým chodem nebo systémy pro tlumení dorazů. U dražších obývacích stěn by se vám tedy nemělo stát, že by dvířka při zavření bouchla nebo naopak při otevírání kladla nepřirozený odpor. Vybavte svoji stěnu také vysoce efektním bodovým osvětlením. Prosvětlené vitríny zajímavě oživí interiér.

TIP pro vás! Pokud bude televize umístěna na stolku, ujistěte se, že stolek poskytuje dostatek otvorů na provlečení kabelů. Praktické je také doplnění obývací stěny o samostatně stojící komodu.

Obývací stěna Victoria se samostatně stojící komodou.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky