Úvod Informace Magazín Jaký odvlhčovač vzduchu, aby byl vlhký vzduch v bytě či novém domě optimální?

Od vlhkosti v novém domě vám pomůže moderní odvlhčovač vzduchu

Jaký odvlhčovač vzduchu, aby byl vlhký vzduch v bytě či novém domě optimální?

Základem nízkoenergetické stavby jsou perfektní izolační materiály počínaje hydroizolacemi až po zateplení střechy. V prvních letech života se ale ze stavebních materiálů vypařuje spousta vlhkosti. Příliš vlhký vzduch ale trápí i starší domy, které trpí na vzlínání vlhkosti ve zdivu. Hned na úvod vám poradíme pár základních pravidel, kterými omezíte zvýšenou tvorbu vlhkosti v místnostech.

Jak se v novém bytě NEchovat:

  • Nesušte prádlo uvnitř bytu. Jestliže nemáte balkón, který by vám k tomuto účelu posloužil, pořiďte si sušičku. Nejenže vám ušetří čas strávený věšením a  sbíráním prádla, ale prádlo je po sušení krásně jemné, voňavé a už ho nemusíte žehlit.

  • Nenechávejte vodu ve vaně, ve dřezu, v hrncích. Z každé této plochy se zbytečně odpařuje voda, kvůli které stoupá relativní vlhkost vzduchu.

  • Nezapomínejte pravidelně větrat. Po většinu roku můžete mít okna otevřená na mikroventilaci. V zimě doporučujeme krátké intenzivní větrání 3x denně po dobu 3  minut.

Odvlhčovač vzduchu Airnaturel

Aktivní odvlhčovače vzduchu jsou nezbytnými pomocníky

I přes veškeré snahy je vlhkost v bytě drží dál? V tom případě se nevyhnete koupi kvalitního odvlhčovače vzduchu, který tyto problémy vyřeší za vás. Často se ptáte, jaký odvlhčovač vzduchu vybrat pro velký byt. Vždy se řiďte podle metru čtverečních - jestliže dáte odvlhčovač do většího prostoru, než pro který je určen, nebude tak účinný. Odvlhčovače vzduchu Airnaturel jsou určeny pro místnosti do 20 m2 a 30 m2.

Ideální relativní vlhkost v bytě by se měla pohybovat mezi 55-60 %. K odvlhčovači vzduchu doporučujeme dokoupit ještě elektronický hydrostat. Nastavíte si na něm požadovanou vlhkost vzduchu a hydrostat pak automaticky reguluje chod odvlhčovače.

Jak funguje odvlhčovač vzduchu

Jaký odvlhčovač vzduchu?Odvlhčovač nasává nekvalitní vzduch z místnosti a chladí ho na rosný bod. Vlhkost pak odkapává do vyjímatelné nádoby. Absorbční kapacita většího odvlhčovače vzduchu Egoa je 10 l. Nemusíte se ale bát, když je nádobka plná, odvlhčovač se automaticky vypne. Navíc odvlhčovač obsahuje prachový filtr, takže vzduch zároveň čistí.

Za zmínku určitě stojí také jedinečný design odvlhčovačů Airnaturel. Je to perfektní doplněk do bytu a na první pohled vaše návštěva ani nepozná, že se jedná o odvlhčovač!

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky