Úvod Informace Magazín Jak změnit pokojíček ve studentský pokoj

Jak změnit pokojíček ve studentský pokoj

Některé děti si snad tisíckrát přeskládají svůj pokojíček. Od mala je to baví a hledají tu nejlepší kombinaci a rozložení nábytku v pokoji. Jiným je to fuk. A když se jich zeptáte, co by do svého pokoje chtěli, jen mávnou rukou. A pak je to na vás - na rodičích, abyste sami vybrali vhodné vybavení. Úkol to není jednoduchý. Zvlášť, pokud se z vašeho malého stává student. Ten už má zcela jiné nároky než žáček, co se právě naučil číst a psát. Na druhou stranu, je dobře, že můžete ovlivnit vybavení studentského pokoje. Kdybyste to totiž nechali na vašem teenagerovi, možná by zůstaly v pokoji jen počítač a postel… “No dobře mami, tak možná ještě televize by se šikla.

Co nesmí chybět ve studentském pokoji
 

Oblíbený výběr podle DIVANTI

Psací stůl 140 Evolve

Psací stůl EVOLVE
8 406 Kč

Komoda EVOLVE

Komoda EVOLVE
8 788 Kč

Police EVOLVE

Police EVOLVE
1 911 Kč

Lampa stojací Rullo taupe

Stojací lampa Rullo v barvě taupe
2 587 Kč

Kancelářská židle Lisa

Kancelářská židle Lisa
2 900 Kč

Nástěnné hodiny Solite

Nástěnné hodiny Solite
862 Kč

Studentský pokoj

Vybíráme základní vybavení pro studenta

Jak vybrat vhodnou židli

Někdo se učí v posteli, někdo u stolu v jídelně, jiný ve vaně nebo na zahradě. Pěkně v lehátku, na posteli… Někdy je ale přeci jenom nutné zasednout ke stolu, k počítači (přeci jenom seminárka se v posteli těžko napíše). A aby z toho sezení nebyla záda jako paragraf, pak je nutné zvolit vhodnou židli. Student je ve svém věku ještě ve vývoji a správné sezení ovlivňuje zdraví jeho zad, správné držení těla a preventivně chrání proti bolestem šíje. Jednoznačně vám proto doporučujeme - pořiďte mu kancelářskou (či dokonce zdravotní) židli. A to takovou, která má tzv. prvky aktivního sezení. Co to znamená? Kupříkladu nastavitelnou výšku sedáku a opěrky zad, područky, tvarovanou opěrku hlavy, kolečka, houpací mechanismus apod. Není to nic nového pod sluncem, ale všechno dohromady pomáhá ke snížení zátěže zad, kloubů a svalů.

Pokud se váš studentík nejlépe naučí vleže, pořiďte mu kvalitní sedací vak. A k tomu třeba i míč na sezení, aby mohl při učení střídat polohy.

Jaké zvolit barvy na zeď

Pokud se budete angažovat v zařizování pokoje, alespoň výzdobu nechte na vašem synovi či dceři. Přeci jenom se jejich vkus mění, každou chvíli obdivují jiné skupiny, zpěváky, sportovce. Tak ať si na zeď nalepí, koho chtějí. Pokud však přesto budete chtít alespoň vymalovat, zvolte v každém případě světlé a pastelové barvy. My doporučujeme bílou. Je to sice klasická barva, ale vůbec není fádní. Skvěle se kombinuje s přírodními materiály a dřevem. Pokoj s ní vypadá uklizeně a nadčasově… A kdo vlastně tvrdí, že bílá nemůže být na zajímavé tapetě nebo cihlovém obkladu?

Vhodné osvětlení

Nakonec se zaměřte na osvětlení - aby “děti” viděly na ty své úkoly a nekazily si oči. Důležité je centrální, stropní svítidlo s rozptýleným světlem, stolní lampička do zóny pracovní a čtecí a náladová světla do zóny odpočinkové. Pracovní lampa by měla nasvítit celou plochu psacího stolu - pro praváka z levé strany a pro leváka opačně. Ideální je samozřejmě umístit stůl k oknu tak, aby i denní světlo přicházelo z té správné strany. V odpočinkové zóně - k posteli pak můžete umístit čtecí lampu, pod kterou se mohou děti i učit. A konečně jako zdroj zvolte LED světla, která mají až o 80 % menší spotřebu energie než klasická světla a vydrží o mnoho déle.

Studentský pokoj Studentský pokoj

Chcete se inspirovat ještě víc? Podívejte se na studentské pokoje z naší nabídky.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky