Úvod Informace Magazín Jak zařídit předsíň od nábytku až po osvětlení

Jak zařídit předsíň od nábytku až po osvětlení

Přestěhovali jste se do nového bytu, nebo plánujete rekonstrukci? Potom se vám jistě budou hodit naše rady ohledně předsíně. Například, jakým nábytkem ji zařídit, jaký použít textil, osvětlení, nebo jak předsíň dodekorovat, aby působila útulně a nalákala vaše hosty.

Pracujte s prostorem - typy pro malé předsíně

V té naší české kotlině platí většinou, že byt či dům má předsíň opravdu skromnou. Místní architekti nejsou zastánci velkorysých vstupních prostor a velkolepých hal. Při zařizování takto malé předsíně proto postupujte chytře. Od největších kusů nábytků, po ty nejmenší. Jedině tak dokážete využít prakticky celou místnost a zachovat si přitom vkus. Tak tedy základem je pochopitelně botník. Můžete si vybrat z jednoduchých otevřených polic, nebo si pořídit módní výklopný botník, se kterým bude vaše předsíň vždy uklizená.

Nábytek pro zařízení luxusní předsíně

Výklopný botník mívá hloubku pouhých 20 cm, a tudíž nezabírá mnoho místa. Krásně do něj schováte několik párů bot. Do botníku se 4 výklopnými dvířky se vejde například 8 párů. Na běžné nošení to stačí. Případně si můžete pořídit ještě jeden menší botník a ty ostatní sezónní boty uklidíte do komory nebo do skříně. Šatní skříň je ale mimochodem dalším velkým kusem nábytku, bez kterého si řada lidí nedokáže představit život. Tady dá ale většina lidí přednost vestavěnému řešení. No a dalším nepostradatelným prvkem předsíně (i když ne posledním) je věšák.

S textilem vykouzlíte příjemnou atmosféru domova

Úložného prostoru není v předsíni nikdy dost. Co si tedy pořídit lavici s botníkem v jednom?

V předsíni by se mělo najít místo také na malé křesílko nebo dřevěnou lavici pro pohodlnější obouvání. Vybrat si můžete třeba takovou, která bude mít v sobě úložný prostor na boty, případně na ozdobné krabice na šátky, zimní oblečení apod. Taková lavice je potom jako dělaná pro barevné sedáky a polštáře, které přímo zvou „Posaď se, zuj a pojď dál.“

Pokud máte v předsíni okno, pak se vám budou hodit i závěsy. Případně moderní francouzské rolety nebo plisé. Ty mohou být většinu dne zatažené, a přesto nebude v místnosti tma. Co se týče dalšího textilu, tak myslete dále na vnitřní rohožku. To je velmi praktická záležitost! Pokud jste totiž zvyklí chodit do domu bez přezouvání, pak venkovní rohožka na hrubou špínu nestačí. Pokud se ale venku zouváte, pak vnitřní rohožku nepotřebujete, ale za to se vám bude hodit koberec. V předsíni je totiž často chladná dlažba a ta hřejivé, útulné atmosféře příliš nepřidá.

Dekorace a doplňky a osvětlení

Přemýšlíte jak zařídit předsíň doplňky? Kromě sedáků, polštářů a rohožek určitě nezapomeňte na obrázky (co takhle fotky vaší rodiny?) a především osvětlení. Klíčové je závěsné svítidlo, které ozáří dostatečně celou místnost a potom můžete zvolit i menší nástěnné, nebo bodové osvětlení, které bude směřovat například na skříň, věšák nebo na zrcadlo. Každý chce přeci zkontrolovat svůj vzhled, než odejde například do práce.

Máte v předsíni dvoje dveře? Nezapomeňte na feng shui!

A nakonec pro vás máme ještě jednu radu ve stylu feng shui. Pokud totiž vedou z vaší předsíně dvoje dveře - jedny například do technické místnosti, na záchod, nebo do šatny, a druhé, kterými se dostanete do skutečného srdce vašeho domu - pak právě na ty byste měli podle feng shui upozornit. Jinými slovy, hlavní dveře by měly být výraznější a vedlejší, nedůležité dveře byste měli pohledově utlumit.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky