Úvod Informace Magazín Jak zařídit pokoj pro hosty

Vítáme vás, chovejte se jako doma aneb Jak zařídit pokoj pro hosty

Hostovský pokoj je typickou záležitostí prostorných domků amerického předměstí. Nenechte se ale mýlit. Také u nás se pokoje pro hosty běžně zařizují. Slouží jako pracovna, ateliér nebo herna pro děti a jakmile přijede návštěva, promění se v pohodlné zázemí třeba i pro celou rodinku. 


Pokoj pro hosty budujeme proto, aby měla naše návštěva kde přespat. Z toho důvodu je středobodem místnosti postel (vybírejte spíš dvě samostatné postele než manželské lůžko). Dále se bude hostům hodit stůl, noční stolky a menší skříň, stojan, nebo němý sluha na oblečení. Ostatní vybavení už není tak klíčové a může v podstatě sloužit i vám. Z pokoje pro hosty tak máte i šikovnou pracovnu, hernu pro děti, nebo ateliér pro tvořivé snílky.

Co se týče postele, tu můžete šikovně skrýt do rozkládací pohovky. Na občasné přespání je to dostačující řešení 2v1. Nehledě na to, že místnost vypadá uklizeněji a čistěji a na připravené hostovské ložní prádlo se nepráší. Pokud ale chcete dát přednost klasické posteli, pak určitě zvolte postel s kvalitní matrací. Nikdy nepořizujte nafukovací matraci - na konci článku se dozvíte proč.

Hostíte rodiny s dětmi? Pak nezapomeňte ani na ty nejmenší

Vžijte se vždy do role svého hosta a řekněte si 'Co potřebuji k tomu, abych se cítil pohodlně?'

Jezdí k vám návštěvy s dětmi? Pak jim udělejte radost tím, že budete myslet i na pohodlí těch nejmenších. Rodiče tak budou mít o starost míň a s čistým svědomím se pobaví na vašem rodinném večírku nebo domácí zábavě. K dětskému vybavení patří zvlášť postel, případně dětská postýlka a přebalovací pult, který můžete vykouzlit z komody a měkké přebalovací podložky nebo oddělitelného pultu.

Buďte vždy připraveni!

Pokud máte ve svém domě dostatek místa, k hostinskému pokoji může náležet i koupelna. Třeba společná s další ložnicí, to vůbec nevadí. I tak dopřejete svým hostům dostatek pohodlí a soukromí. A pokud není váš byt či dům tak prostorný, myslete alespoň na to, že vaši hosté musí mít vždy připravené hygienické potřeby, ručníky apod. Garantujeme vám, že s touto přípravou se stanete „hostitelem roku“ a návštěva se bude cítit jako doma.

Přemýšlíte, jak ještě zařídit pokoj pro hosty? Nezapomeňte na výmalbu v tlumených, neutrálních tónech, a pokud můžete, nachystejte i živé květiny.

Zapomeňte na nafukovací postel, pořiďte kvalitní matraci

Vrátíme se ještě k postelím a na závěr vám vysvětlíme, proč je dobré pořídit návštěvě postel s roštem a kvalitní matrací místo nafukovačky. Nafukovací matrace má totiž hned 3 nevýhody:

  1. Musíte ji neustále nafukovat a vyfukovat. Když ji totiž necháte neustále nafouknutou, velmi brzy se vám poškodí.
  2. Nafukovací matrace neberou žádné ohledy na potřeby dětí, seniorů, nebo obecně ženskou a mužskou stavbu těla.
  3. Pár se na ní vyspí jen velmi těžko, protože když se jeden pohne, s druhým to hned zahoupe.

Tak tedy dopřejte svým hostům zasloužené pohodlí. Uvidíte, jak rádi se k vám budou vracet a ve vašem domě bude vždy veselo.


© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky