Úvod Informace Magazín Jak zařídit pokoj pro děti, pokojíček pro dvě i tři děti

Kompromis a vhodný nábytek. Dva hlavní předpoklady k úspěšnému zařízení pokojíčku pro dvě děti

S příchodem druhého dítěte musí rodiče řešit jeho pokojíček. V mnoha případech ale v bytě není další místnost, která by mu posloužila jako samostatný pokoj, a tak je nutné vybavit pokojíček pro dvě děti nebo dokonce pokoj pro tři děti. Najednou nastává problém s prostorem, vybavením i tím, jak zařídit pokoj pro dvě děti, aby mělo každé svůj prostor.

Jak překonat rozdíly mezi sourozenci

Situace je o to těžší, když je mezi sourozenci velký věkový rozdíl, mají jiné zájmy nebo jsou prostě jen holka a kluk. Na rodičích potom je, aby v zařizování pokojíčku pro dvě děti našli kompromis. Volte neutrální barvy jako je žlutá, modrá nebo zelená a nechte na každém dítěti, ať si po svém vyzdobí svůj koutek. Nábytek do dětského pokoje nakupujte po dvou - stejné psací stoly, stejné židle, police, boxy na hračky i postele. Vyhnete se hádkám typu „brácha má lepší stůl a ségra zase postel"Šatní skříň spolu můžou sourozenci sdílet, je-li dostatečně velká.

Kvalitní postele jsou základem i v pokojíčku pro dvě děti

Jestliže je pokojíček dostatečně velký, zvolte dvě samostatné postele, kdy bude každá z nich stát u opačné stěny místnosti (nebo do tvaru písmene L, kdy se překrývají v nohách). Klidně můžete pořídit o něco užší postel, dítě i dospělý se pohodlně vyspí na matraci 80x200 cm. V menším pokojíčku můžete zvolit patrovou postel. Výhodou je samozřejmě úspora místa. Je ale nutné si uvědomit, že dítě, které spí nahoře, nemá tak dobré podmínky pro spánek - u stropu se drží více tepla a vydýchaný vzduch. Další možností jsou velmi praktické vyklápěcí nebo zasouvací postele. Lůžko má kolečka, a tak si ho dítě hravě zvládne vytáhnout samo. Otázkou je, zda dítěti nebude chybět odpočinek, který mu postel nabízí kdykoliv přes den. Pořiďte mu místo toho třeba sedací vak.

Jak zařídit pokoj pro dvě děti s velkým věkovým rozdílem, kdy to starší již potřebuje svoje soukromí? V případě, že je pokoj dostatečně velký, neváhejte ho přepažit sádrokartonovou příčkou. Někdy postačí i japonská stěna.

Vyvýšené postele. Záchrany malých pokojíčků

Velmi oblíbené jsou vyvýšené postele, kdy lůžko není tak u stropu jako v případě patrové postele. Prostor pod postelí může sloužit pro hraní nebo úschovu hraček. Menší děti ocení například stylizaci hradu, kdy se pod postel můžou schovat. Jestliže je postel ještě o něco výš, vejde se pod ní třeba i psací stůl a židle. Dítě má tak svůj vlastní koutek jenom pro sebe.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky