Úvod Informace Magazín Jak vyčistit čalounění sedací soupravy, čištění čalouněné sedačky

Tipy na čištění čalouněné sedačky

Stačí malinká chvilka nepozornosti a flek na sedačce je na světě. Čím je sedačka světlejší, tím samozřejmě fleky více vyniknou. Sedačka se nevyhne pohromě zejména, máte-li děti nebo domácí mazlíčky. Ale nepropadejte panice, poradíme vám, jak vyčistit čalounění sedací soupravy.

S čistěním nečekejte

Nejsnadnější je čištění sedačky od čerstvých fleků. To pak bez problému pustí i skvrna od kávy nebo vína. První, co musíte udělat, je tekutinu odsát (vytřít) čistým bílým papírem nebo celulózovou houbičkou. Skvrnu čistěte zásadně směrem od krajů ke středu, aby se nezvětšovala. Špínu jemně naženete doprostřed skvrny a vysušíte. Čalounění sedací soupravy čistěte vlažnou vodou, mastné fleky pustí jarovou vodou. Pěnu, která vznikne, důkladně vytřete houbičkou namočenou v čisté vodě. Pokud skvrna nadále odolává, vezměte si na pomoc zubní kartáček.

Čalounění sedačky byste měli pravidelně čistit.

Odstranit již zaschlé fleky je mnohem složitější a většinou se nevyhnete použití speciálních čisticích prostředků. Vybírejte čističe určené přímo pro váš typ čalounění. Pro jistotu ho nejdříve vyzkoušejte na neviditelném místě, agresivní čistič by mohl čalounění nenávratně poškodit.

TIP: Jak vyčistit čalounění sedačky od červeného vína? Skvrnu polijte bílým vínem a posypte solí. Chvíli nechte působit, a potom tekutinu vysajte čistým hadříkem nebo papírovou utěrkou.

Základem úspěchu je pravidelná péče

Na každý typ čalounění používejte jiný čistící prostředek.Abyste předešli zbytečnému poškození vaší pohovky, pravidelně o ni pečujte. Jednou ročně nechte čalounění sedací soupravy odborně vyčistit. Profesionální čištění probíhá mokrou nebo suchou cestou. Při mokrém čištění se používá speciální stroj, který pod tlakem stříká vodu na čalounění a okamžitě ji odsává zpět. Nejenže tak čistí povrch sedačky, ale také ji zbavuje prachu, roztočů nebo zvířecích chlupů. Při suchém čištění využívají profesionálové vakuový stroj. Do čalounění se vhání chemikálie nebo čistící pěna.

Pokud nechcete utrácet za odborné čištění čalounění, pravidelně látku vysávejte domácím vysavačem se speciálním nástavcem. Nečistoty tak stihnete vysát ještě předtím, než se nenávratně vetřou do molitanu, který se nachází pod potahem.

Moderní sedací soupravy mají čalounění opatřené speciální impregnací, díky které se tekutiny nevsakují do látky a vy je tak můžete jednoduše vysát papírovou utěrkou. Tyto typy povrchů však vyžadují pouze suché čištění, jinak by došlo k narušení impregnace.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky