Úvod Informace Magazín Jak vybrat novou kuchyňskou linku

Jak vybrat novou kuchyňskou linku

Jak vybrat novou kuchyňskou linku

Nová kuchyňská linka, to je většinou investice na desítky let. Proto je nutné vybírat obezřetně a s rozvahou. U nové kuchyně nás nejvíce zajímá kvalita použitých materiálů, velikost pracovní plochy, dostatek úložných prostorů a samozřejmě také cena. Rozdíl také je, zda chcete novou kuchyňskou linku z obchodu, nábytkového studia nebo přímo od truhláře. Rozdíl mezi sektorovou linkou a linkou na míru je především v ceně. Rozhodně ale neváhejte do nové kuchyně investovat. Uvidíte, že se vám to vyplatí.

Vyznejte se v materiálech

Nejkvalitnější a nejodolnější jsou kuchyňské linky z masivu, což má vliv na jejich cenu. Kvalitní kuchyňská linka může být vyrobena i z dalších materiálů - LTD, MDF a DTD. Jak se vyznat v těchto zkratkách?

  • LTD - laminovaná dřevotříska je nejčastěji využívaný materiál pro výrobu kuchyňských linek. Plochy i hrany desek jsou laminovány vrstvou melaminové pryskyřice a dekoračního papíru a následně zalisovány. Povrch desky je velmi odolný.
  • DTD - desky dřevotřísky polepené dýhou, které vypadají jako skutečný masiv.
  • MDF - dřevovláknité desky, která se vyrábí bez použití lepidel. Výhodou je snadná tvarovatelnost.

Kuchyňská linka z masivu

Rozměry nové kuchyňské linky si přizpůsobte

Aby se vám v nové kuchyni dobře vařilo, měla by být přizpůsobená výšce kuchaře i prostoru. Například v podkroví se doporučuje prodloužit hloubku pracovní desky o 15 cm kvůli sešikmenému stropu. Klasická hloubka pracovní desky je 60 cm. Pro osoby menší než 170 cm je vhodná výška linky 85 cm, vyšším bude více vyhovovat linka 90 cm. Moderní jsou také výškově odstupňované kuchyně, kdy je část s varnou deskou nejnižší. Důležitá je i velikost plochy pracovní desky.

Soustřeďte se na detaily

Moderní kuchyňská linka

Promyslete si uspořádání svojí kuchyně. Vaření a skladování potravin byste si měli co nejvíce usnadnit. Základním pravidlem je, že největší pracovní plocha by měla být mezi dřezem a varnou deskou, což vám velmi urychlí manipulaci s potravinami a nádobím. Vaše nová kuchyňská linka by měla být vybavena kvalitním pojezdovým systémem (tzv. soft pojezdy neboli pojezdy s dotlumením). Zkontrolujte také panty a závěsy, opět doporučujeme panty s tlumením pro tiché a šetrné zavírání skříněk.

K nové kuchyni si pořiďte také pohodlný a praktický jídelní set. O tom, jak vybrat židle do jídelny jsme pro vás psali v tomto článku.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky