Úvod Informace Magazín Jak vybavit malý byt, jak vybavit garsonku

V jednoduchosti je krása aneb Jak vybavit garsonku

Bydlení v garsonce vyhovuje spoustě mladých bezdětných párů i těm, co jsou singl. Pokud jste pracovně vytížení a v bytě v podstatě jenom přespáváte, je pro vás garsonka ideálním bydlením. I z pár metrů čtverečních se dá vykouzlit útulný a velmi praktický prostor, ve kterém si odpočinete a s radostí budete vítat návštěvy. Poradíme vám, jak vybavit malý byt nebo garsonku.

Počítejte s každým centimetrem plochy

V garsonce je důležitý doslova každý centimetr podlahy i stěn. Do poměrně malého prostoru potřebujete dostat všechno - kuchyň, jídelní stůl, postel, někdy dokonce i pohovku a psací stůl. Říkáte si, že je to nemožné? Omyl. S promyšleným návrhem, který využije doslova každou píď vašeho bytu, se bude zdát garsonka nafukovací!

Nejčastějším problémem v garsonce jsou samozřejmě úložné prostory, kterých je nedostatek. Velké skříně a komody nám v takovémto prostoru přinesou více škody než užitku. Byt je přehlcený robustním nábytkem, je tmavý a může působit až depresivně. Vhodným řešením jsou proto vzdušné police, které jednoduše přivrtáte ke zdi. Nevýhodou polic je však nutnost častějšího utírání prachu. Řešením potom mohou být skříně na míru. Připlatíte si za ně, ale investice se v tomto případě vyplatí. Skříně na míru kopírují vymezený prostor a využijí ho do posledního místečka. Vždy volné posuvné dveře skříně, opět tak ušetříte místo. 

Pódium, nebo vestavěné patro? 

Dalším problémem může být zóna spánku. Ne každý se dokáže sžít s představou, že bude noc co noc spát na tvrdém gauči. Pokud je to i váš případ, inspirujte se naším článkem, ve kterém vám radíme, jak vybrat vhodnou sedací soupravu. To ale není jediné řešení. I v garsonce můžete spát v měkoučké posteli. Zvolíte-li pódium, tedy mírně vyvýšený prostor v bytě, je to ideální prostor právě pro umístění postele. Pod pódium uschováte například sezónní oblečení či sportovní vybavení. Komu se tato možnost nezamlouvá, může zvolit tzv. vestavěné patro. Prostor pod patrem pak využijete například jako pracovní koutek nebo po něj umístíte pohovku.

Kuchyňská linka i s jídelním stolem? Proč ne!

Při zařizování kuchyňské linky myslete na to, abyste maximálně využili výšku bytu. Nevadí, že na některé vrchní poličky skříněk nedosáhnete, skladujte tam méně používané spotřebiče a nádobí. Místo spodních skříněk zvolte zásuvky, do kterých naskládáte více nádobí. Postačí vám malý jídelní stolek se skládacími židlemi. Pokud bude rozkládací, bude místo i pro návštěvu!

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky