Úvod Informace Magazín Naučte se, jak sladit doplňky a dekorace do bytu

Naučte se, jak sladit doplňky a dekorace do bytu

Výběru doplňků a dekorací se nemusíte obávat. Na druhou stranu postupovat byste měli obezřetně. Nesáhněte hned po prvním běhounu nebo obrazu, který uvidíte. Mohlo by to totiž dopadnout tak, že zbytečně utratíte za něco, co se vám za měsíc nebude líbit. Nebo hůř – ve vašem bytě to bude vypadat, jako by v něm bydleli kolotočáři. Budete-li ale postupovat s rozmyslem, dekorace krásně podtrhnou atmosféru místnosti, přesně jak chcete. S vhodnými doplňky změníte její tvář a vtisknete ji kousek ze sebe samých.

Vaše momentální nálada může značně ovlivnit váš zdravý úsudek. Jakmile si tedy vyberete konkrétní doplněk či dekoraci, počkejte s nákupem vždy ještě pár dní.

Doplňky a dekorace do bytu by měly zahrnovat i vaše osobní věci.

Doplňky do bytu mají mnoho podob. Nebojte se kombinovat barvy a vzory.

Základem je interiérový styl, barvy a materiály

Než začnete nakupovat samotné doplňky do bytu, nejprve si určete styl, který vám vyhovuje. Vyznáváte minimalismus, venkovský styl, skandinávský styl, etno, modernu? Každý z těchto stylů má své specifické rysy a je postaven na lásce k různým barvám, materiálům nebo liniím. Styly jdou většinou kombinovat, ale na to už je potřeba více zkušeností.

Jakmile si určíte svůj styl, zaměřte se na barvy, vzory a materiály. Zjistěte si, co koresponduje s vaším vybraným stylem a podle toho nakupujte. Například skandinávskému stylu vévodí bílá, pastelové tóny a přírodní dřevo. Romantickému Provence stylu zase udává směr fialová, levandule a lněné látky. Venkovský styl je plný přírody, květinových dekorů a kožešin, odstínů hnědé, krémové, zelené nebo třeba i červené. A tak bychom mohli pokračovat dál.

Ptáte se, jak sladit doplňky do bytu? Inspirujte se u nás!

Každý pes, jiná ves

Důležité je také držet se konceptu v celém vašem bytě. Nezařizujte jednu místnost po druhé, jak na ni přijde řada. Určete si předem, že například styl nábytku bude všude podobný, nebo že barvy v jednotlivých pokojích na sebe budou navazovat. Můžete začít například tak, že podle dominantního prvku (třeba obkladaček za kuchyňskou linkou) vyberete jeden odstín, který se v něm objevuje, a ten zopakujete na dalších dekoracích.

I vůně je doplněk

Vůně exotických dálek, francouzského venkova, středomořské pláže… Vůni vašeho domova nemusí utvářet jen pokrmy právě připravované ve vaší kuchyni. Šmrnc a tu správnou atmosféru můžete navodit třeba s pomocí vonné svíčky nebo difuzéru, které slouží zároveň jako luxusní dekorace.

Myslete i na praktickou stránku věci. Tak například máte-li kočku nebo psa, koberec s vysokým vlasem asi nebude to pravé ořechové.

Shrnutí rad na závěr

  • Zvolte nejprve interiérový styl, v jehož duchu budete dekorovat. O tomto stylu a jeho prvcích si zjistěte vše. Internet je informací plný až až.
  • Všeho s mírou! Vypíchněte například jen jeden doplněk a ostatní plochy nechte volné.
  • Doplňky v jedné barvě mohou mít různé dekory, tzn., klidně kombinujte květiny, proužky a puntíky, ale zachovejte vždy stejný barevný odstín.
  • Efektní a rychlou proměnu zajistí dekorace na zeď. Obrazy, plakáty, hodiny, nálepky apod.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky