Úvod Informace Magazín Jak si vybrat co nejvhodnější postel

Jak si vybrat co nejvhodnější postel

S výběrem postele vám rádi poradíme, kontaktujte nás!

Kvalitu spánku ovlivňuje hned několik věcí. Například to je umístění postele, světlo a nábytek v místnosti, vzduch a také samotná postel. Pro každou věkovou kategorii se hodí jiný typ postele a je důležité pamatovat na potřeby toho, kdo bude postel obývat. Nejdůležitější na posteli je matrace a rošt, protože ovlivňují kvalitu spánku. Přitom musí být postel pohodlná a musí se nám v ní dobře ležet. Materiál musí být příjemný na pohled i na dotek, abychom se v posteli cítili co nejlépe. Důležitý je také materiál přikrývek, polštářů a povlečení.

Jak vybrat dětskou postel

Na dětské posteli se opravdu nevyplatí šetřit. I menší dítě by mělo mít stejně kvalitní postel, jako dospělý, jinak hrozí špatný vývoj páteře a nenávratné vady zad. Při pořizování dětské postele je důležitý věk a výška dítěte. Zpočátku postačí dětem menší postel, která by však měla být široká nejméně 80 cm. Dětské postele jsou k dostání v rozměrech již od 160 cm. Důležitá je však také výška. Dítě by mělo na postel pohodlně vylézt bez toho, aby muselo vyvíjet zbytečné úsilí. Myslete na to, že při nočních návštěvách toalety bude dítě lézt na postel ospalé.

Dětská matrace musí poskytnout podporu

Matrace dětské postele by měla být tvrdší, aby podporovala správně páteř, a samozřejmě musí být kvalitní. Matraci vybírejte s ohledem na postelový rošt. Zkuste se při pořizování dětské postele zaměřit také na úložné prostory. Na trhu jsou dětská lůžka, která chytře využívají prostor kolem postele nejrůznějšími šuplíky a zásuvkami. Dítě si sem může dávat hračky a jiné potřeby. Proto ale musí být prostory snadno dostupné a musí být lehké se k nim dostat.

Jak vybrat manželskou postel

Při výběru manželské postele do ložnice je jednou z nejdůležitějších kritérií její rozměr. Postel by měla být asi o 30 cm delší, než ten, kdo v ní bude spát. K pohodlnému spánku jeden člověk potřebuje 90 cm prostoru. Proto by měla být manželská postel měřit na šířku minimálně 180 cm. Čím větší postel, tím lépe se vám v ní bude spát. Pokud však nemáte k dispozici tolik místa, seženete postel pro dva i v menších rozměrech. Důležitá je také výška postele, ideální je výška 45 až 55 centimetrů.

Jaká matrace je vhodná pro manželskou postel

Při výběru matrace na manželskou postel a roštu se zkuste podle svých možností poohlédnout po jedné velké matraci. Zabráníte tak proleženinám uprostřed postele, které by se tvořily v případě dvou matrací u sebe. Matraci kupujte společně s kvalitním roštem, jehož vlastnosti by měly být vhodné pro použití jednotlivých matrací.

Postel vybírejte nejen s ohledem na její šířku, ale také na její výšku. Pro děti je vhodná nižší postel, zatímco senior ocení spíše postel vyšší.

Co je důležité u postele pro seniory

Možná chcete svým prarodičům nebo starším rodičům zařídit kvalitní spánek, možná si již sami chcete pořídit postel, která by vám vyhovovala lépe. Starší lidé by měli mít postel o něco vyšší, než je normální výška postele, aby se jim dobře vstávalo a lehalo. Je také lepší se vyhnout postelím s hranami a výčnělky, o které by se starší lidé mohli zranit.

Tvrdá matrace způsobí i nespavost

Při výběru matrace pro seniory je třeba vyvarovat se častým chybám. Mezi ně patří domněnka, že tvrdá matrace je to nejlepší pro záda. Opak je však pravdou, senioři jsou náchylní na bolesti kloubů, páteře a svalů a také se během noci častěji probouzejí. Tvrdá matrace zapříčiní nedokrvení svalů, brnění a časté probouzení. Proto je pro seniory lepší měkčí matrace, která poskytne dostatek pohodlí a přizpůsobí se páteři. Je dobré se poradit s důvěryhodným výrobcem nebo prodejcem, která matrace je nejvhodnější.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky