Úvod Informace Magazín Jak si užít prázdniny, i když nemáte dovolenou

Jak si užít prázdniny, i když nemáte dovolenou

Ne každému se poštěstí vzít si v létě pořádnou dovolenou. Někdy máme tolik povinností, že si o nějakém volnu můžeme nechat jen zdát. To ale neznamená, že bychom si nemohli prázdniny užít. Existuje celá řada způsobů, jak si doma navodit dovolenkovou atmosféru, i když nevystrčíme paty z domu. Podívejte se na některé z nich. Díky správnému výběru nábytku a doplňků se můžete po celý rok cítit jako v jiném kraji.

Ciao bella!

S cestou za vůněmi dálek začneme v Itálii. Italové jsou proslulí svou stylovostí, elegancí a uměním těšit se ze života. Pokud se dokážete obklopit stejně sebevědomím zařízením, jaké je typické pro Itálii, rázem budete cítit „dolce vita”. Italskou svěžest vnesete do interiéru pravou kůží a kombinací tmavého a světlého nábytku především v tónech antracitu, bílé a béžové. Nezapomeňte ani na kovové detaily v lesku a elegantním stříbře. To je pravá italská atmosféra!

Pizza, víno a sýry. To je chuť Itálie u vás doma. Udělejte si hezký večer a nedělejte si hlavu, že nemáte volno.

Italský styl Italský styl

Systémový nábytek Classic

Systémový nábytek Classic
nábytek od 2 887 Kč

Ložnice 2piR

Ložnice 2piR
nábytek od 773 Kč 

Rohová sedací souprava Moiry

Rohová sedací souprava Moiry
28 754 Kč 

Špetka exotiky

Znáte koloniální styl? Není snad žádného jiného směru, který by víc připomínal zážitky z dalekých cest. Jak na něj? Sice můžete začít nástěnnými dekoracemi s motivy džungle, ale my spíš doporučujeme soustředit se na materiály nábytku a doplňků. Pro koloniální styl jsou typické kůže, pravé exotické dřevo, šatní skříně s lamelovými dveřmi, truhly plné suvenýrů z cest, hedvábná nebesa nad postelí, které simulují moskytiéru, nebo také zlaté doplňky.

Otevřete si doma kokos, za ucho dejte paraplíčko a zavřete oči. Moře je tak blízko, jak jen si dokážete představit.

Koloniální styl Koloniální styl

Sedací souprava Gaia

Sedací souprava Gaia
18 688 Kč

Systémový nábytek Volant

Systémový nábytek Volant
nábytek od 1 516 Kč

Jídelna Inbox

Jídelna Inbox
nábytek od 1 437 Kč

Japonský minimalismus

Lid vycházejícího slunce působí možná trochu zdrženlivě, ale jakmile je poznáte blíž (třeba nad šálkem tradičního saké), často získáte přátele na celý život. Japonci jsou milí společníci a rádi zvou hosty do svých skromných příbytků. I když skromných v uvozovkách. Pokud byste si chtěli zařídit byt v jejich stylu a pozvat domů trochu toho východního sluníčka, musíte sáhnout po nábytku v decentních přírodních tónech, jednoduché geometrii a dát vyniknout samotnému prostoru. Krása se skrývá v čistotě interiéru a jednoduchosti. To je pro japonský minimalismus naprosto typické.

Saké je nápoj z kvašených rýžových klíčků (ty nekvalitní bývají z celých zrn). Podává se studený, vlažný i horký, podle ročního období.

Japonský minimalismus Japonský minimalismus

Systémový nábytek Inbox

Systémový nábytek Inbox
nábytek od 1 437 Kč

Systémový nábytek Modern

Systémový nábytek Modern
nábytek od 274 Kč

Rohová sedací souprava Hades

Rohová sedací souprava Hades
46 355 Kč

Španělský temperament

Extravagantní španělský design je směsicí barev, lesku, zrcadel, vzorovaných textilií a čalouněného nábytku. Teplé barvy dodávají interiéru energii a výrazné vzory charakter. Aby se ale z takového domova nestal jeden velký blázinec, musíte se držet pravideleklektického stylu. Můžete si je přečíst v našem článku o trendech pro rok 2017.

Dejte si paellu a navoďte si doma atmosféru jižního pobřeží. Tohle typicky španělské jídlo se od italského rizota liší především použitím plodů moře, zeleninou a kořením.

Eklektický styl v koupelně Typické Španělsko

Rohová sedací souprava Life

Rohová sedací souprava Life
37 525 Kč

Systémový nábytek 4You

Systémový nábytek 4You
nábytek od 703 Kč

Jídelna HiFi

Jídelna HiFi
nábytek od 1 223

Další články:

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky