Úvod Informace Magazín Jak přizpůsobit domácnost čtyřnohému příteli

Jak přizpůsobit domácnost čtyřnohému příteli

Naši psi a kočky jsou bez pochyby právoplatnými členy rodiny. A jako takovým jim pochopitelně rádi přizpůsobíme naše bydlení. Vy si také pořídíte postel, přesně jakou chcete, kuchyň, která vyhovuje právě vám, nebo křeslo, které je podle vás nejpohodlnější. A tak si i váš čtyřnohý mazlíček zaslouží vlastní prostor a bezpečný a pohodlný domov po vašem boku. My vám rádi poradíme, co takový pejsek nebo kočka potřebují. A co jim dopřejete k radosti a ke hře, to už necháme čistě na vás a vašem nejlepším kamarádovi.

Jak přizpůsobit domácnost čtyřnohému příteli

Chtělo by to nový pelíšek…

Taburet Metis 50Taburet Metis
3 899 Kč

Dřevěná židle PG 162Dřevěná židle PG 162
5 169 Kč

Křeslo VirtuosoKřeslo Virtuoso z ohýbaného dřeva
12 509 Kč

Bydlení se psemBydlení se psem

Bydlení je třeba řešit od podlahy. A stejné je to i v případě, že máte pejska nebo si ho plánujete pořídit. Máte koberce? Ty nepředstavují pro pejska žádné riziko, avšak pro vás to bude znamenat neustálé luxování, nehledě na to, že jen tak ledajaký vysavač si s psími chlupy neporadí. A věřte, že nejhorší jsou krátkosrstí krasavci, jejichž tuhá srst se ráda do koberce a čalounění zabodává.

Pokud máte hladké podlahy, pak na ně sem tam dejte kusový kobereček, který zabrání, aby se pejskovi smekaly tlapky, když si zrovna bude hrát a „lítat“ po celém domě. Pokud máte navíc podlahu z tvrdého, přírodního dřeva, pak se připravte na drobné oděrky, které chtě nechtě psí drápky způsobí. U laminátové a vinylové podlahy totéž. A platí zde navíc jedno pravidlo - čím větší a těžší pes, tím větší škody.

Kam s pelíškem?

I když bude mít váš pes boudu na zahradě, pořiďte mu i vnitřní pelíšek. Pokud dovolíte psovi přístup do domu, bude mít alespoň vlastní místo, kam ho můžete odkázat, kdykoliv bude potřeba. Hodí se vám to například při jídle nebo když přijde návštěva. Pejska pak stačí vycvičit na povel “Na místo!” a hned bude konec loudění při obědě a skákání po hostech.

Praktické doplňky

Kromě základní výbavičky pro psa (pelíšek, miska na vodu a na žrádlo apod.) ještě doporučujeme pořídit například kvalitní rohožku a „psí“ ručník. Je praktické umístit ho hned vedle dveří. Pokaždé, když zaprší, a vy přijdete domů z procházky, budete moci očistit pejskovi tlapky. Když ho to budete učit od malička, zvykne si a pak sám klidně nastaví nožku, kdykoliv bude potřeba. A dále radíme pořídit i psí pléd. Říká se, že: „Kdo neměl psa v posteli, neví, co je život“. A pokud mu to dovolíte (což chovatelé rozhodně nedoporučují), pak vám přijde vhod i „psí“ pléd, který vždy v ten pravý čas natáhnete na postel nebo na gauč.

Když odjedeme do práce, tak je přirozené, že se pes nudí. A právě tehdy dělají některá plemena psů a koček naschvály a poškozují naše vybavení. Zkuste mu proto vymyslet zábavu, i když jste pryč. Kupte mu například děrovaný míček, který ukrývá lahodné pamlsky. S ním se zabaví na dlouho.

Přehoz na postel RaffPřehoz na postel RAFF
2 679 Kč

Předsíň Grand se skříníPředsíň Grand se skříní
7 786 Kč

Povleční Nive 200x220 cmPovlečení Nive od rozměru 140x200 cm
2 695 Kč

Kočičí domovKočičí domov

Kočka je sebevědomé a svéhlavé stvořeníčko s vlastní osobností. Není třeba nastolit jí řád, pravidla a učit ji zvykům, tak jako to mají rádi psi. Nechte kočce svůj prostor a odmění se vám. Tak kupříkladu pelíšek - nechte jí, ať si ho vybere sama. Kočky mají dar najít si v domě to nejbezpečnější a nejpohodlnější místečko a věřte, že to rozhodně nebude v „boudičce”, kterou jste jí pořídili. Ušetříte si tak spoustu nervů i peněz.

Kočka je šelma a váš domov je její teritorium. Může si tu skákat, pobíhat a lovit, jak chce. A ne, vy do toho opravdu nemáte co mluvit ? Vy jí jen musíte zajistit bezpečné prostředí:

 
  • vysoký nábytek upevněte ke zdi, aby se nemohl převrhnout
  • zbavte se jedovatých květin a raději pořiďte šantu kočičí
  • na balkón dejte sítě nebo alespoň jemné pletivo na zábradlí
  • na okna dejte pojistky, aby nešla lehce otevřít, nebo kupte okenní sítě
  • na dvířka nábytku dejte tlumiče, aby se nemohla prudce zabouchnout apod.
 

Kočička také potřebuje škrabadlo na drápky. Určitě na něj nezapomeňte, protože jinak si najde svoje - třeba na vašich záclonách. Dále si dejte pozor na misky na pití a žrádlo. Kočky jsou plaché, když jedí. Umístěte proto misku na klidné místo, kde se bude kočka cítit bezpečně.

A tak bychom mohli pokračovat. Stejně bychom ale neobsáhli všechny rady a pravidla. Žádná totiž nejsou univerzální a každý si se svým čtyřnohým miláčkem vytvoří své vlastní. Psi, kočky i další mazlíčci mají svou vlastní individualitu, stejně jako my.

Svůj domov si vybavte v barvě srsti svého budoucího čtyřnohého kamaráda. Nebo zvolte dekor přírodního dřeva, na kterém nebudou vidět chloupky a nečistoty, jichž se bohužel nikdy nevyvarujete. A rozhodně nedoporučujeme nábytek ve vysokém lesku.

Systémový nábytek VelvetSystémový nábytek Velvet
od 3 181 Kč

Kuchyňská linka Polo 1Kuchyňská linka Polo 1
10 669 Kč

Systémový nábytek VeranoSystémový nábytek Verano
od 1 632 Kč

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky