Úvod Informace Magazín Investujte do nové sedací soupravy, vyplatí se vám to!

Investujte do nové sedací soupravy, vyplatí se vám to!

Výběr sedací soupravy si vyžaduje svůj čas. Všechno si pečlivě promyslete a ujasněte si, co vlastně od nové sedací soupravy očekáváte. Pohodlí? Dlouhou životnost? Design? Tohle všechno můžete mít v jedné jediné sedací soupravě, pokud se do ní rozhodněte zainvestovat.

Kostra sedací soupravy zásadně ovlivňuje její životnost

Důležitý je nejen design sedací soupravy, ale zejména kvalita potahové látky, ale zejména její vnitřní konstrukce, která výrazným způsobem ovlivňuje celkovou kvalitu, životnost a dojem ze zakoupené sedací soupravy. Levnější kusy sedacích souprav mají kostru vyrobenou z LTD desek nebo dřevotřísky, což má ale 2 nevýhody - souprava je těžká (vlivem hustoty materiálu) a materiál je citlivý na zacházení. Často se tedy stává, že konstrukce praskne v místě lehčího nárazu. Pokud hledáte kvalitní sedací soupravu, která vám vydrží, rozhodně volte tu s rámem z masivního dřeva, který je podpořen kovovou konstrukcí. Výrazně tak zkvalitňujeme sedací soupravy a použitím této konstrukce můžeme garantovat 5 let záruky na skelet a snižujeme tím riziko poškození už při samotné přepravě. Celá konstrukce je velmi odolná vůči nárazům, nemusíte se bát sednout si například na zádové opěráky nebo loketní opěrky. Jestliže budete sedačku využívat také na spaní, masivní rám je jasnou volbou, jelikož standardně je rozklad připraven i pro trvalé spaní.

Sedací souprava HERA 268 má konstrukci z masivního bukového dřeva.

Kvalitní výplňové materiály sedáků a opěráků vám zajistí vysoký komfort

Vyšší investice do pohovky se vám vrátí v podobě většího pohodlí. Výhodou sedacích souprav s vyšší cenovkou je použití několika materiálových skupin při tvorbě výplňových materiálů. Po prodejci chtějte sedáky s kombinací materiálů ze studené pěny a latexu. Často se setkáte také s kombinací, která je doplněna o taštičkové pružiny. Nejenže se vám bude sedět opravdu pohodlně, ale také vás nebudou bolet záda. Levnější sedačky mají výplně řešené pouze PUR pěnou, která se brzo prosedí na více využívaných místech.

Rohová sedací souprava Britomartis má sedáky z pružin faliste a vysokoelastické pěny, opěrné části jsou ze silikonu.

Věnujte pozornost detailům

Plánujete sedací soupravu častěji rozkládat nebo využívat její úložné prostory? Potom se vyplatí věnovat zvýšenou pozornost mechanismům rozkládání a otevírání úložných prostor. Výsuvné systémy výrazně usnadňují manipulaci s rozložením lůžka, jejich kvalitou zároveň výrazně ovlivníte životnost celé soupravy. Dražší sedačky mají gumová kolečka výsuvu rozkladu pro spaní a chrání tak podlahu před poškozením. Opravdovým komfortem jsou také pneumaticky stavitelné hlavové opěrky, se kterými se setkáme jak u rohových sedacích souprav, tak u klasických sedaček.

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky