Úvod Informace Magazín Interiéroví návrháři vzkazují - pusťte přírodu k sobě domů

Interiéroví návrháři vzkazují - pusťte přírodu k sobě domů

Designblok, For Interior, For dekor, pařížský Maison&Objet, milánský Salone Internazionale del Mobile… Babí léto je u nás i ve světě obdobím interiérových veletrhů. Letos tomu nebylo jinak a široká veřejnost si mohla vychutnat dávku designové inspirace. Možná jste se sami byli na nějaké výstavě podívat. Pokud vám to ale čas nedovolil, mrzet vás to určitě nemusí. Od toho jsme tu my, abychom pro vás sledovali aktuální trendy. A předali vám poselství. To letošní zní – pusťte přírodu k sobě domů. Značky světového i českého designu se předbíhaly, která využije při svých návrzích víc přírodních materiálů nebo víc přírodních, zemitých barev. Každý z veletrhů byl přehlídkou květin, pastelových barev a staré dobré řemeslné práce. Nechyběl ale ani Skandinávský styl, který udává trendy už pěkných pár let a zdá se, že bude i dál. V tomto stylu hraje prim jednoduchost, funkčnost, surové dřevo a další přírodní materiály jako například korek.

Pusťte přírodu k sobě domů

Vybavte si interiér v souladu s přírodou. Tady je pár tipů

Sedací souprava Combo

Sedací souprava Combo
22 500 Kč

Police Desjo 32

Police Desjo 32
795 Kč

Stolní lampa Mongu

Stolní lampa Mongu
985 Kč

Stůl Desjo se 2 zásuvkami

Stůl Desjo se dvěma zásuvkami
3 194 Kč

Kaktus je také rostlinaI kaktus je rostlina!

Přírodní interiér nebude fungovat bez živých květin. Touto zprávou jsme ale možná vyděsili všechny ty, kterým umře každá květina, jen se na ní podívají. Ale nebojte! I pro vás máme řešení. Pokud nepřekypujete pěstitelskými úspěchy, ale chcete být trendy, zkuste se porozhlédnout po kaktusech. Jsou to vděčné rostliny, kterým nevadí, pokud je čas od času zapomenete zalít. Poměrně dobře snáší slunce, stín, teplo i zimu. Existuje obrovské množství druhů a v interiéru vypadají fantasticky!

Do kaktusů se nemusíte bát investovat. Budou vám dělat parádu dlouhá léta. Můžete si pořídit například vysoký kaktus do menšího kulatého květináče a dát ho na zem. Nebo naopak malý kulatý kaktus do štíhlého vysokého květináče a postavit ho na noční stolek.

Jak vtisknout interiéru tu správnou vůni přírody

Pokud nemáte v úmyslu vybavit po novu celý byt, ale přesto se vám líbí přírodní styl, můžete proměnit interiér s pomocí doplňků. Pár nápadů bychom pro vás měli:

  • Polštáře v zemitých tónech zelené, hnědé a pískové
  • Oblázkové předložky do koupelny nebo předložky, které vypadají jako posypané okvětními lístky růží
  • Koberec z přírodní vlny nebo banánového listí
  • Korkové prostírání a podložky pod hrnce a hrnečky
  • Věšák do předsíně vyrobený z březových větví
  • Polička nebo postel z palet

Abyste dostali do interiéru trochu lesa, louky, moře, hor, slunce nebo oblohy, nemusíte vsázet jen na přírodní materiály. Můžete zvolit keramiku, sklo, kov i plast. A pohrát si pro změnu s formou. Mísa na ovoce může připomínat hnízdo ptáků, na komodě může stát dekorace v podobě plachetnice, strop v dětském pokojíčku můžete vymalovat hvězdnou oblohou, dveře můžete polepit fototapetou hlubokého lesa…fantazii se meze nekladou. A vy už teď máte zcela určitě hlavu plnou nápadů.

Inspirujte se v našich obývacích sestavách. A koukněte také do outletu. Nabídka se často mění a dají se v ní ulovit úžasné kousky.

Přírodní interiér Přírodní interiér

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky