Úvod Informace Magazín Inspirujte se, jak slaví Vánoce lidé po celém světě

Inspirujte se, jak slaví Vánoce lidé po celém světě

I kdybyste objeli 3x dokola celou zeměkouli, stejně nakonec zjistíte, že nejhezčí Vánoce máme u nás doma. I přesto ale... pojďte na chvíli nahlédnout za okna jiných lidí a podívejte se, jak se slaví Vánoce po celém světě. New York, Stockholm, Madrid, Sydney - třeba se vám některé zvyklosti zalíbí a budete si je chtít přinést i k sobě domů. A jaké že zvyklosti to máme na mysli? No samozřejmě tradice ve vánoční výzdobě. Řídíme se totiž heslem - inspirace není nikdy dost.

Skandinávské Vánoce

Jako první musíme zmínit Vánoce v tzv. nordic stylu. Tento designový trend se totiž drží v oblíbenosti na předních příčkách. A to nejen u nás, ale i po celém světě. Pro skandinávský styl jsou typické černobílé kombinace a přírodní materiály. A tyto prvky nesmí chybět ani ve vánoční výzdobě. Svíčky, kožešiny, plédy s norským vzorem, vůně jehličí. Na čistě prostřeném stole najdete často ručně vyráběné jmenovky, na zdi lampiony ve tvaru hvězdy, na stromečku skleněné rampouchy, na dveřích věnec z chvojí a na stropě jmelí. Jak krásné!

Skandinávské Vánoce

Křeslo Mandola

Křeslo Mandola
18 036 Kč

Deka treno béžová

Deka treno béžová
2 094 Kč

Čajový set cín

Čajový set cín
1 247 Kč

Vánoce na americký způsob

Amerika je domovem lidí z celého světa. Je to směsice kultur, vyznání a tradic, které si s sebou přistěhovalci přivezli a nyní už jsou neodmyslitelnou součástí amerických Vánoc. Mezi tyto tradice patří pečený krocan a ovocný vánoční puding podávaný s brandy. Říkáte si, proč zmiňujeme jídlo? Protože pro Američany jsou Vánoce jednou velkou párty. Slaví je nejen v kruhu blízké rodiny, ale i vzdálených příbuzných a spousty přátel. Vše se točí kolem jídla a velkého, bohatě prostřeného stolu. Kromě toho nesmí chybět tradičně nazdobený dům světelnými řetězy, obrovský vánoční stromeček (čím vyšší, tím lepší), punčochy na krbové římse a samozřejmě důkladně vymetený komín, aby měl Santa kudy dovnitř.

Vánoce na americký způsob

Rozkládací stůl Opal 3

Rozkládací stůl Opal 3
3 920 Kč

Rohová sedací souprava Life

Rohová sedačka Life
42 498 Kč

Fotografie Vrak

Fotografie "Vrak" od Kaspera Kowalského na stěnu
2 156 Kč

Vánoce na pláži?

Proč ne? Exotické dovolené jsou u nás stále více populární. Můžete se vydat třeba k protinožcům do Austrálie. Tamní, docela vtipné vánoční tradice si totiž nejlépe užijete na místě. Jejich zvyky by u vás doma ztratily své kouzlo. A v čem tkví? Třeba v rodinné fotce v kraťasech u vánočního stromku. Nebo v umělé jinovatce na oknech a rampouších v 30stupňovém vedru. Nebo ve štědrovečerní večeři s mořskými plody namísto našeho kapra.

Vánoce na pláži

Horizontální hodiny Verano
3 090 Kč

Zahradní set MoonZahradní set Moon
36 590 Kč

Čistička vzduchu Buldair

Čistička vzduchu Buldair
1 910 Kč

Vzhůru na La Misa del Gallo neboli španělskou Kohoutí mši

Vraťme se ale z australských pláží blíž naší domovině - do španělska. Pro Španěly jsou Vánoce především náboženskými svátky a oproti jiným koutům Evropy jsou mnohem méně komerční. Jsou o betlémech, klasickém stromečku, zářivých světýlkách, zvoncích, preclíkách ve tvaru koruny a botách na oknech plných slámy a mrkví pro Tři krále, kteří jim 6. ledna přinesou dárky. A nesmíme zapomenout na tradiční štědrovečerní Kohoutí mši, ani na největší novoroční ohňostroj na Madeiře.

Nebojte se vtisknout vánočním svátkům svou osobitost

Nebojte se vtisknout vánočním svátkům svou osobitost

Miska na ovoce FantasticMiska na ovoce Fantastic (nebo na cukroví)
431 Kč

Polštář s knoflíky Melange Polštář s knoflíky Melange
862 Kč

Televizní stolek KlioTelevizní stolek Klio
6 111 Kč

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky