Úvod Informace Magazín Děti rostou jako z vody aneb pokoj pro malou školačku

Děti rostou jako z vody aneb pokoj pro malou školačku

“Naše dcera už je příliš velká na to, aby sdílela pokoj se svým mladším bratrem. Chodí do školy, potřebuje klid na učení a zároveň místo, které bude jen její - její dívčí budoár. Je to velká parádnice. Chtěli jsme si proto nechat doporučit vhodný nábytek, rozložení pokoje, to vše, abychom proměnili její představy ve skutečnost,” říká paní Jeníková z Prahy.

Vybíráme nábytek do dětského pokoje

Přišla za námi paní Jeníková se svou rodinou, abychom jim pomohli vybavit dětský pokoj. Jejich dcera Alenka už je velká slečna a potřebuje vlastní pokojíček. Ten vznikne na místě původní pracovny. A její současný pokoj zůstane mladšímu Kubíkovi, takže obě děti budou mít své vlastní království. Byla to pro nás výzva. Malá slečna si zaslouží to nejlepší. My jsme ale udělali maximum, aby se jí v novém pokojíčku líbilo.

Děti rostou před očima. Malý, dětský nábytek jim proto nestačí!

Dětský pokoj prochází často proměnami, podle toho jak se mění potřeby dítěte. Není ovšem nutné měnit pokaždé nábytek a znovu malovat nebo tapetovat. Pro Alenku jsme doporučili nábytek standardních rozměrů, do kterého doroste (i takové máme v našich dětských pokojích). Vždyť postel je také místem ke hraní. A čím větší, tím lepší. Skříň zase poslouží jako perfektní vchod do pohádkového světa. Prozatím. A jakmile Alenka vyroste, bude tak akorát, aby se jí tam vešly všechny šatičky. I když...tahle malá parádnice a tanečnice jich má prý dost už teď.

Vybíráme nábytek do dětského pokojeDostatek úložných prostor je ostatně v pokojíčku klíčový. Skříně, prádelníky a komody, truhly, koše, bedýnky, noční stolky - to všechno se hodí. Na hračky, sezónní věci, oblečení, sportovní náčiní, doplňky, povlečení a deky. Je toho spousta a je důležité mít v tom systém.

Lidé používají jen asi 30 % věcí z šatníku. O zbytku ani nevědí, že ho mají

Alenka je velká parádnice. Už teď má spoustu šatů. Navrhli jsme proto pro ni vhodné uspořádání šatníku, ve kterém rozhodně nesmí chybět:

  • horní prostorné police na sezónní věci
  • dolní police, úzké jen tak akorát, aby se oblečení zbytečně neštosovalo
  • výsuvné koše na prádlo a ponožky
  • konzole na šaty, košile a trička
  • osvětlení
  • a dvířka, na které si může Alenka věšet korále, klobouky, pásky a šátky

Oblečení vždy doporučujeme uspořádat podle typu, barvy a ročního období. Doporučujeme také, aby se Alenka nechala vyfotit pokaždé, když se v nějakém oblečení bude cítit dobře. Může si tak vytvořit sbírku vlastních outfitů a umístit jí na dvířka skříně. Až bude ráno vybírat, co do školy, oblékání zvládne na jedničku.

Alenka v říši divů

Nábytek v jejím pokoji bude standardních rozměrů, takže do něj bude moci Alenka dorůst. Malou drobnost jsme si ale přeci jenom neodpustili - malý kávový stolek a dětské židličky. I Alenka od Lewise Carrolla jeden takový měla. Tak přeci naši Alenku neošidíme od čajového dýchánku s panem zajícem a kloboučníkem.

Přestože bude mít Alenka v dětském pokoji nábytek pro dospělé, stačí málo a výsledkem bude království pro malou slečnu jako ulité. Pokojíček doporučujeme ozvláštnit nebesy, světelným řetězem místo nočního světla, ozdobným zrcadlem, vnitřek skříně můžete namalovat třeba na růžovo atd. Jednu stěnu můžete natřít tabulovou barvou, aby si mohla Alenka kreslit apod. Fantazie je nekonečný příběh a sama Alenka ho zná nejlépe.

Alenka v říši divů

Výběr podle DIVANTI

Vybrali jsme neutrální nábytek ve světlých barvách, se kterým nebude pokoj plný hraček a barevných doplňků vypadat přeplácaně. Tlumené barvy jsou v dětském pokoji mnohem větší výhrou, než barevný dětský nábytek. U vás se ale naopak může vyjímat. Proto pokud sháníte výbavu do pokojíčku, rozhodně se na kolekci dětského nábytku podívejte.

Dětská židlička Dragons

Dětská židlička Dragons
1 565 Kč

Dětský stolek Dragons

Dětský stolek Dragons
2 889 Kč

Police Kitty 3 ks

Police Kitty 3 ks 
856 Kč

Lůžko Kitty

Lůžko Kitty
3 317 Kč

Skříň Kitty

Skříň Kitty
5 122 Kč

Psací stůl rohový kitty (s kontejnerem)

Psací stůl rohový Kitty
534 Kč

© 2019, Moravia Flat s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Přeskočit na začátek stránky